top of page

Podrobné informace k příměstskému táboru

Léto s angličtinou a sportem

Spartak Hrdlořezy 2023

Vážení rodiče,

počítáme s účastí Vašich dětí na našem příměstském táboře Léto s angličtinou a sportem. V následujícím textu najdete podrobnější informace k průběhu tábora.

 

Denní program:

8.00 – 17.00 8.00 - 9.00 příchod dětí

9.00 – 12.00 dopolední program – “anglické dílničky”/sportovní aktivity, svačina

12.00 – 13.00 oběd a polední klid – stolní hry, kreativní workshop

13.00 – 16.00 odpolední program – “anglické dílničky”/sportovní aktivity, svačina

16.00 – 17.00 vyzvedávání děti, možnost sportování, hraní, výtvarných aktivit

 

Anglické dílničky: intenzivní program v angličtině – interaktivní čtení anglických knih pro děti, hry, pracovní listy, tematické okruhy slovní zásoby, písničky, komunikace, tvoření v angličtině – vše zařazeno do táborové hry tak, aby byly děti motivovány. Zároveň vše podáváno hravou formou, aby děti neměly pocit, že jsou ve škole. K práci v anglických dílničkách děti nic nepotřebují - výukové materiály i psací a výtvarné potřeby máme připravené. Anglické dílničky připravují Dáša Tichá a Veronika Kirschnerová, lektorky angličtiny s mnohaletou zkušeností. Spolu s nimi jednotlivé týmy vedou další lektoři a vždy náplň přizpůsobují úrovni dětí v dané skupině. Dáša s Veronikou jsou zároveň organizačními vedoucími celého tábora.

 

Sportovní aktivity: děti si budou moci vyzkoušet různé sporty a zahrát si řadu her. Přesný program bude sestavován s ohledem na počasí (k dispozici je venkovní hřiště, kurt i tělocvična). V plánu jsou například sporty jako softball, atletická abeceda, florbal, frisbee ultimate, týmové a rozvojové hry, fotbal, vybíjená ... Sportovní program vede vždy dvojice insturktorů a snažíme se, aby jeden z nich byl rodilým mluvčím AJ a druhý česky mluvící instruktor (který v případě nouze pomůže mladším dětem s komunikací…) Sportovní tým občas také doplňují externí instruktoři jednotlivých sportů.

 

Volný čas: po příchodu, po obědě a před odchodem bývá prostor pro to, aby si děti samy zvolily, které aktivitě se budou věnovat. K dispozici je dětské hřiště, kreativní činnosti, stolní hry, knížky a časopisy, luštění, sportovní aktivity - vše za asistence našich instruktorů.

 

Týmy: Děti jsou rozděleny do týmů dle věku a svých jazykový znalostí. V týmu je cca 10 dětí. Tým nejmenších dětí (předškolních) má program přizpůsobený věku dětí, aktivity se střídají v kratších blocích s časem pro volnou hru a pohyb.

 

Stravování: zajišťujeme dopolední a odpolední svačinu, teplý oběd a pitný režim (k dispozici je voda a šťáva). Pokud má Vaše dítě nějaké dietní či jiná stravovací omezení, informujte nás o tom prosím předem. Obědy nám zajišťuje restaurace Břežanka v místě tábora.

 

Co s sebou vzít v pondělí: 

V pondělí na začátku tábora proběhne registrace. Prosíme, vezměte s sebou:

• prohlášení o bezinfekčnosti (stačí prohlášení rodiče, není třeba potvrzení od lékaře)

• kopii zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci (tj. potvrzení od lékaře)

• kopii kartičky zdravotní pojišťovny

• léky v označeném sáčku s popisem, jak a kdy podávat (v případě potřeby)

Prosíme, vyhraďte si na pondělní ráno více času. Registrace a adaptace dětí bývá první den náročnější. Můžete dorazit už v 7.45.

 

Důležité: děti se musí každé ráno při příchodu přijít do kanceláře zaregistrovat (check-in), teprve se pak mohou připojit k ostatním dětem. Při odchodu se děti musí dojít opět “odregistrovat” (check-out).

 

Každý den s sebou:

• podepsaná lahev na pití – dětem budeme během dne doplňovat

• pohodlné sportovní oblečení, sportovní obuv na travnaté hřiště a sportovní obuv do tělocvičny, náhradní oblečení, pláštěnka

• čepice nebo šátek, opalovací krém

Věci si děti odloží do šatny, která není uzamčena. Nedoporučujeme proto s sebou mít cennosti, tablety, mobilní telefony aj. Všechny věci je potřeba každý den odnést domů, šatny slouží i dalším sportovcům.

 

Kudy k nám: tábor probíhá ve sportovním areálu Spartak Hrdlořezy. Adresa: Před mosty 1. Praha 9. MHD a pěsky: autobusem 109, 177, 182, 183 a 195 do zastávky Pod Táborem, a dále po levé straně ulice Českobrodská kolem prodejny Lidl cca 400m vlevo kolem Pneuservisu ulicí Za Most. Hledejze restauraci Břežanka.

Na kole: po cestě kolem Rokytky cyklotrasou A25 ze směru od Černého Mostu a nebo z centra Prahy vás navedou naše šipky přes Rokytku. Přibližně 1,5km od rozcestí cyklostezek (například do Vysočan, centra Prahy, Kyjí) u Hořejšího rybníka. Autem: v Hrdlořezích v ulici Českobrodská na úrovni Pneuservisu směrem z Prahy vlevo a směrem do Prahy vpravo ulicí Za Mosty.

 

V průběhu tábora Vám na e-mail budeme zasílat krátké zprávy a fotografie z průběhu dne.

 

Pokud by byl tábor nebo jeho část zrušen z důvodu nařízení vlády nebo hygienické stanice, vracíme alikvótní díl uhrazené částky.

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

Těšíme se na shledanou s Vámi a na tábor s Vašimi dětmi!

 

Dagmar Tichá 775 040 872

Veronika Kirschnerová 602 969 754

englishline@volny.cz, www.englishline.cz

bottom of page