top of page

FAQ aneb vše, co Vás o táboře zajímá?

 

Je možné přihlásit dítě jen na několik dnů, ne na celý týden?

Ano, to možné je, ale je třeba předem nahlásit, o které dny se bude jednat (kvůli jídlu, pojištění a zajištění personálu).  Děti jsou na celý týden rozděleny do jednotných týmů, plní úkoly celotáborové hry. Doporučujeme tedy spíše účast dítěte na celý týden.

 

Jak je na táboře zajištěno stravování?

Děti mají na našem příměstském táboře stravování zajištěno zhruba v tomto režimu: dopolední svačina (například pečivo, sýr, zelenina nebo ovoce...), oběd (přímo v restauraci Spartaku Hrdlořezy máme objednané teplé obědy s ohledem na děti – ne moc kořeněná, obvyklá jídla), odpolední svačina (například jogurt, koláč, ovoce...). Pokud se někomu netrefíme s výběrem svačiny, vždy má možnost dát si jablko nebo rohlík. Pitný režim zajišťujeme po celý den dle individuálních preferencí dětí (voda/šťáva) do vlastních lahví. Pokud má dítě dietní omezení, domluvíme se s Vámi individuálně na řešení.

 

Kdy je možné ráno dítě přivést?

V prostorách Spartaku Hrdlořezy jsme od 8.00.

 

Do kdy by mělo být dítě na místě?

Kdy své dítě přivedete, je na Vás. Ideální však je, aby bylo na místě do 9.00, protože pak začíná společná část programu a je škoda, když o ni děti přijdou.

 

Kdy je možné dítě vyzvednout?

Dítě si můžete vyzvednout kdykoliv, ideálně mezi 16.00 (to končí společná část programu) a 17.00 (do té doby je třeba děti vyzvednout, protože pak v prostorách Spartaku Hrdlořezy začíná další program).

 

Může dítě odejít po programu domů samo?

Ano, v případě, že má lísteček od rodičů s jejich souhlasem. Také je možno (například u větších dětí) vyřešit samostatné odchody jedním lístečkem pro celý týden.

 

Může dítě vyzvedávat babička nebo někdo jiný?

Ano, samozřejmě, pokud je o tom vedení tábora informováno.

 

Jak jsou děti pojištěné?

Děti jsou pojištěné standardním cestovním pojištěním na úraz a odpovědnost po celou dobu konání tábora. Pro sjednání pojištění potřebujeme s předstihem od každého rodné číslo, trvalé bydliště a pojišťovnu. 

 

Jak vypadá denní program?

Obvyklý program je rozvržen zhruba takto (časy jsou orientační, například čas svačiny se odvíjí od vydatnosti oběda...:

8.00 – 9.00: Hry a výtvarné aktivity dětí (dle jejich volby) za přítomnosti vedoucích. Postupně přicházejí ostatní děti.

9.00-9.30: Společné zahájení dne, několik „zahřívacích/seznamovacích“ aktivit, rozdělení dětí do skupin...

9.30-10.45: dopolední program – část dětí má sportovní program (na hřišti nebo v tělocvičně – dle počasí), zbytek dětí má „prázdninovou angličtinu“: čteme příběhy, hrajeme si, tvoříme, zpíváme...

10.45-11.00: svačina

11.00-12.15: dokončení dopoledního programu

12.15-13.15: oběd a polední klid (čtení příběhů, výtvarné aktivity, společenské hry)

13.15-14.30: odpolední program: ti, co měli dopoledne sport, mají angličtinu, ti, co měli dopoledne angličtinu, jdou sportovat.

14.30-14.45: svačina

14.45-16.00: dokončení odpoledního programu

16.00-17.00: Sportovní program dle volby dětí, výtvarné aktivity, hry. Postupné vyzvedávání dětí.

Program v pondělí a v pátek se lehce liší (v pondělí věnujeme větší část dopoledne společným aktivitám a rozdělení do skupin, v pátek zase zakončení společné celotáborové hry)

 

Jak jsou děti rozděleny do skupin?

Děti dělíme do skupin během pondělního dopoledne, a to podle několika kritérií. Přihlížíme k věku dětí, k jejich znalostem angličtiny i k vazbám na kamarády nebo na sourozence.

 

Může se přihlásit i úplný začátečník?

Ano, děti nemusí mít žádné zkušenosti s angličtinou. Pro angličtinu budou ve skupince začátečníků, sport je sice veden v angličtině celý, ale vždy je na hřišti kromě rodilého mluvčího také český asistent, který v případě, že dítě tápe, zasáhne...

 

Jak si mám představit „výuku angličtiny“ na táboře?

Rozhodně ne jako školu...:) Snažíme se, aby si i při té části programu, které říkáme „prázdninová angličtina“ nebo „anglické dílničky“, děti nepřipadaly jako ve škole. Aktivity jsou většinou odvíjeny od anglických knížek a příběhů, které s dětmi čteme, nebo je jako jednoduché loutkové divadlo inscenujeme. Součástí bloku je množství her, písniček, pohybových aktivit, drobných scének, tvoření... Děti nijak neznámkujeme ani nebodujeme, odměňováni jsou všichni v rámci celotáborové hry. Pokud je hezky, probíhá „prázdninová angličtina“ venku, v případě nepříznivého počasí v budově Spartaku Hrdlořezy.

 

Jak si mám představit „sportovní část“ dne?

Sportovní část dne probíhá pokud možno venku (v případě hodně nepříznivého počasí je k dispozici tělocvična). Děti vede zkušený instruktor/instruktorka, který na ně mluví jen anglicky. Po ruce má asistentku, která zasáhne v případě, že někdo nerozumí nebo má nějaký problém. Ani začátečníci tedy nebudou stresováni tím, že se nedomluví. Většinou jsou na programu různé sporty (v minulých letech jsme měli například softballový den, den s ultimate frisbee, den s házenou, fotbalový den, atletický den atd.). Program se přizpůsobuje počasí i náladě dětí. Sportovat děti mohou i po skončení sportovního programu – pod dozorem vedoucího.

 

Co čeká děti v době, kdy není společný program?

V době před, po a mezi společným programem (ráno 8.00-9.00, kolem oběda, odpoledne 16.00-17.00), mají sice děti „volno“, ale vždy se jim věnuje někdo z našich vedoucích. Hrají se deskové hry, sportovní hry, posloucháme písničky nebo příběh, připraveny jsou i jednoduché výtvarné dílny – a děti si vždy volí z nabídky podle své nálady.

 

Jaké je věkové složení dětí?

Věkové složení dětí je od 4 do 12 let. Zda bude v daném týdnu převaha mladších, nebo starších, nelze dopředu odhadnout. K věku ale při rozdělování do skupin přihlížíme, takže se nikdo nemusí bát, že by byl ve skupince s „mrňaty“ nebo naopak „puberťáky“. Samostatnou skupinku tvoří předškolní děti, pro které je uzpůsoben program pro nejmenší. Záleží na individuální připravenosti dítěte, zda je schopno se zúčastnit celodenního programu v kolektivu, jen s klidovou pauzou po obědě. 

 

Můžu dítě přihlásit na oba týdny?

Ano, to lze. Sportovní program bude více méně podobný, angličtina je pokaždé jiná (přizpůsobujeme ji konkrétním skupinkám a jejich potřebám), ale s podobnými tématy. Podobná bude i celotáborová hra.

 

Co se děje v případě nepříznivého počasí?

V případě nepříznivého počasí aktivity probíhají v tělocvičně a v budově Spartaku Hrdlořezy a nikoliv venku, jinak se neliší. Snažíme se však, aby děti byly venku co možná nejvíc, takže varianta „nepříznivé počasí“ nastává jen v případě opravdu vytrvalého deště. Je proto dobře, aby děti s sebou měly oblečení pro chladnější počasí i horké dny a raději také pláštěnku (pokud by pršelo vytrvale a dlouho, podnikli bychom alespoň malý výlet). Zatím ale doufáme, že bude krásně...

 

Co mají mít děti s sebou?

a) Vlastní lahev (podepsanou). Do ní dostane dítě vodu nebo šťávu dle vlastní volby.

b) Dítě by mělo mít na sobě pohodlné oblečení a s sebou v tašce/batůžku náhradní oblečení pro případ, že by se polilo, zmoklo atd.

c) sportovní boty na ven, sportovní boty do tělocvičny

d) pláštěnku

Mobily a jinou elektroniku pokud možno nechte doma...

 

 

Může se na tábor přihlásit dítě, kterému ještě nebyly 4, nebo už mu bylo 13?

Po individuální domluvě to možné je.

 

 

Kudy se na tábor dostanu?

Pokud jedete MHD: autobusem 109, 183, 177, 195 do zastávky Pod Táborem a dále po levé straně ulice Českobrodská kolem prodejny společnosti Lidl cca 400m vlevo kolem myčky a Pneu-servisu ulicí Za Mosty a dále podle šipek. Na kole: po cestě kolem Rokytky cyklotrasou A25 ze směru od Černého Mostu a nebo z centra Prahy vás navedou naše šipky přes Rokytku. Přibližně 1,5 km od rozcestí cyklostezek (například do Vysočan, centra Prahy, Kyjí) u Hořejšího rybníka. Autem: v Hrdlořezích v ulici Českobrodská na úrovni myčky a Pneu-servisu směrem z Prahy vlevo a směrem do Prahy vpravo ulicí Za Mosty a dále podle šipek. Info pro navigaci: GPS 50°5'41.280"N 14°31'9.120"E.

 

Co když bude moje dítě nemocné?

Do 31.7.2021 storno poplatek 500Kč, do neděle před začátkem kursu 1000Kč. Pokud vyšlete za sebe náhradu, nepožadujeme žádné storno.

 

Nenašli jste v seznamu svoji otázku?

Napište nám na englishline@volny.cz, rádi Vám ji zodpovíme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page